Giriş Yap

Üyelik Girişi Yapınız

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Hoşgeldiniz

Son on yıldır “koçluk”  sözünü,  Türkiye’de gerek iş yaşamında ve gerekse sosyal yaşamda çok sık duymaya başladık. Yapılan araştırmalar kurumlarda  gerçekleştirilen “koçluk” uygulamalarının sonuçlara yaptığı olumlu katkıları gösteriyor. KOÇLUK kişilerin yaşamlarında önemli farklar  yaratırken bu değişimin yansımaları da kurumları olumlu yönde  etkiliyor ve geliştiriyor.

 

Nedir koçluk? En basit tanımıyla kişilerin bulundukları yerden (mevcut durum-şimdi)  olmak istedikleri yere (hedeflerine-gelecek) ilerlemelerine destek veren yepyeni bir düşünce sistemidir. Kişilerin performansına ve dolayısıyla sonuçlarına direk katkı sağlar. Düşünce sistemini etkilediği için farklı bakış açılarından bakabilmeyi ve “tek doğru” mantığından çıkabilmeyi sağlar.

Peki  koçluk ne değildir? Mentorluk, öğretmenlik, liderlik, akıl hocalığı, antrenörlük, danışmanlık, terapi değildir. Geçmişe değil geleceğe odaklanan kişilerin kendi potansiyellerinin farkına varmasını sağlayan ve kişileri hedeflerine doğru harekete geçiren bir çalışma biçimidir.

Eğer siz de adından bu kadar sık bahsedildiğini duyduğunuz “koçluk” ile tanışmak, farklı boyutlarıyla gelişmek ya da yepyeni bir mesleğe adım atmak istiyenlerdenseniz “Koçluk Okulu” sayfalarını incelemenizi öneriyoruz.

Bu sayfalarda neler bulabileceğinizle ilgili sizi kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

  • “360° Profesyonel Koçluk Programı” koçluk mesleğine adım atmak isteyenler  ya da mevcut mesleğinde koçluğun gücünden yararlanmak isteyenler için hazırlanmış olan 80 saatlik eğitim programımız. Bu programı başarıyla tamamlayan ve mezun olan koçlar ICF CCE onaylı İş Kavramları Koçluk Okulu Sertifikasını almaya hak kazanıyorlar.

 

360° Profesyonel Koçluk Programı, koç adaylarına TriMetrix ve EQ (Duygusal Zeka) raporlarından koçluk seansları sırasında nasıl yararlanabileceklerini de gösteriyor. Ayrıca koçluk işini kazanca dönüştürme becerilerini de program sırasında katılımcılara kazandırıyor.

 

  • Farklı alanlarda koçları geliştirmeyi hedefleyen “Uzmanlık Programları” ile hem İş Kavramları mezun koçlarına hem de farklı ekollerden mezun olmuş koçlara hitap ediyoruz.
  • Koçluk alanında eğitmenlik yapmak istiyorsanız, “Koçluk Eğitmenliği Programı” hem eğitmenlik becerileri kazanma noktasında,  hem de kullanabileceğiniz etkili bir know-how ile çalışabilme noktasında sizleri destekliyor.
  • “Danışılan Koç” Programı ise “Koçluk” alanında ustalığa doğru ilerlerken size çok katkı sağlayacak ve sizi mesleğinizde birkaç  adım daha öne taşıyacak.
  • Tüm bunların dışında kendi iç koçlarını yetiştirmek isteyen ve  “koçluk projelerini” başlatmak isteyen kurumlara için 50 saatlik “Kurumlara Özel İç Koç Yetiştirme Programı” ile destek veriyoruz.

Tüm bu başlıklarla ilgili detayları ilgili başlıklardan inceleyebilirsiniz. Koçluk eğitimleri hakkında ve diğer süreçlerle ilgili her türlü sorunuzda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlerle tanışmaktan memnuniyet duyacağız...

 

Koçluk Okulu Ekibi