Giriş Yap

Üyelik Girişi Yapınız

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni Hatırla

Mezun Olma Süreci

Temel eğitim olan 360° Profesyonel Koçluk Programı; teorik bilgi, bireysel ve grup çalışmaları ve psikodrama uygulamaları ile sürdürülür. Katılımcılar program sırasında gördükleri canlı uygulamaların benzerlerini kurs dışında da uygulamaya devam ederler.

Temel eğitim sona ermeden katılımcıların en az 3 farklı kişiyle birebir koçluk deneyimi gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yapılacak tüm çalışmalarla ilgili olarak dersler sırasında geribildirim verilir; ayrıca katılımcılar doldurdukları TriMetrix Anketi üzerinden birebir geribildirim alırlar.

Programı tamamlayan katılımcılar, yazılı sınav aşamasından geçerler. En az 3 koçluk görüşmesini içeren protokol yazılarını verdikten ve onay aldıktan sonra “İş Kavramları Koçluk Okulu Sertifikası”nı almaya hak kazanırlar..

Katılımcılarımızın programda yer alan “Trimetrix Değerlendirme ve Gelişim Aracı”nı kullanıp, koçluklarında uygulayabilecek seviyeye gelmeleri için 5 adet Trimetrix şifresi eğitim bütçesine dahil olarak verilmektedir.

Sertifika almaya hak kazanan katılımcılar, 3 ay süresince ücretsiz danışmanlık alma hakkına sahip olurlar. İlk aşamada farklı nedenlerle sertifika alamayan katılımcılarımız ise ikinci bir sınav hakkına sahip olurlar.

Katılımcılarımız TriMetrix uzmanlığı sınavlarından isteklerine bağlı olarak geçerek uluslararası geçerliliği olan sertifika alma hakkını kazanabilirler.

 
  • Temel programı tamamladıktan sonra yapılacak olan sınavdan 70 ve üzeri puan almak,
  • Eğitim süresince yapılan bireysel koçluk çalışmalarından en az 3 tanesinin protokol yazılarını tamamlamak,
  • TriMetrix geri bildirim sürecinden geçmek,
  • Minimum 1 seans koçluk almak. (katılımcılarımızdan bireysel koçluk seanslarına katılmalarını bekliyoruz.)
  • 80 saatlik program için % 85 devam zorunluluğu vardır