top of page

KİTAPLAR

ODYSSEY DANIŞILAN DANIŞMAN YOLCULUĞU

Imelda K.Butler & Dr. Shayne Tracy & Hasan Tahsin Güngör

İş Kavramları Yayınları

İstanbul, 2016

Odyssey Danışılan Danışman Yolculuğu, bağımsız danışmanlık yapan veya bulunduğu meslekte danışman konumunda hizmet veren bireylere ve küçük danışmanlık şirketlerine dünyanın dört bir yanında başarılı işler yapmaları için gerekli bakış açısını, süreçleri, yöntem ve araçları sağlamak adına ortaya konan yirmi beş yıllık bir emeğin ürünüdür.

 

Odyssey: Danışılan Danışman Sertifika Programı’nın en temel kaynaklarından biri olan bu kitap, program süresince aktif olarak kullanılmakta ve katılımcılara sıradışı ve öncü bir danışman olma yolculuklarında eşlik etmektedir. Bu kitap ile, Odyssey Danışılan Danışman yolculuğunuzun ilk adımlarını atarken, danışman olarak “kendinize” ve profesyonel hizmet işinizi nasıl yürüttüğünüze farklı bir şekilde bakmaya başlayacaksınız.

 

Odyssey: Danışılan Danışman Yolculuğu, danışmanlık işinde varmak istediğiniz noktaya giderken mutlaka faydalanmanız gereken bir başucu rehberi olacaktır.

4/4'lük LİDER

 

Ron Price & Randy Lisk ve Hasan Tahsin Güngör’ün Önsözü ile

İş Kavramları Yayınları

İstanbul, 2014

 

Danışılan Danışman olmanın özünde olan ve hiç bitmeyen öğrenme yolculuğu kavramı, kuşkusuz Liderlik yolculuğumuz için de geçerlidir. Çok iyi eğitimli ve çok deneyimli bir lider olabilirsiniz, ancak iyi düşünen, öncelikle kendine ve sonra diğerlerine liderlik etme becerisine sahip özgün bir lider olmak, sürekli öğrenmeyi ve gelişimi gerektiren, emek isteyen bir süreçtir.

 

Halen üst düzey yönetici koçluğu yapmaya devam eden Ron Price ve Randy Lisk, 4/4’lük Lider’deki yirmibeş modülü bizlere sunarken, bugüne kadar gerek Fortune 100 şirketlerindeki, gerekse ufak işletmelerdeki liderlerle çalışarak edindikleri deneyimleri ve kullandıkları araçları bu kitapta bir araya getirmektedir.

 

Odyssey Danışılan Danışman Sertifika Programı’nın de en önemli kaynaklarından biri olan bu kitap sayesinde hem bir  Lider olarak kendinizi yeniden keşfedecek, hem de Danışılan Danışman olma yolunda sizi destekleyecek birçok önemli yetkinliği nasıl geliştirip hayata geçirebileceğinizi göreceksiniz. 4/4’lük Lider, Danışmanlık ve Liderlik yolculuğunuzda size rehberlik edecek pratik, eylem odaklı ve gerçek hayata yönelik zamansız bir kaynak olacaktır.

bottom of page